Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Prowadzenie księgowości w formie KPiR


prowadzenie-KPiR

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów może odbywać się w formie papierowej lub elektronicznie. Jeżeli przedsiębiorstwo prowadzi KPiR w sposób tradycyjny nie może zapomnieć o:
- założeniu księgi na dzień 1 stycznia każdego roku podatkowego lub na dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej,
- zgłoszeniu faktu założenia księgi rachunkowej w ciągu 20 dni do naczelnika urzędu skarbowego.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na prowadzenie księgi przychodów i rozchodów w formie elektronicznej, zobowiązani są ponad to do:
- posiadania pisemnej instrukcji obsługi programu,
- przechowywania danych na magnetycznych nośnikach danych, do czasu ich wydruku w sposób chroniący je przed zniekształceniem lub zniszczeniem.

Prowadzący księgowość w formie KPiR są zobowiązani także do tego, by nie później niż do każdego 20 miesiąca za miesiąc poprzedni, sporządzić wydruk zapisów dokonanych w księdze.