Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Czy to już koniec z rajami podatkowymi?

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Według niej dochody spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych przez firmy działające w Polsce będzie opodatkowane.  

czym-jest-raj-podatkowy
Wielu przedsiębiorców rejestruje swoje firmy właśnie w rajach podatkowych, czyli państwach, w których opodatkowanie jest bardzo niskie lub w ogóle go nie ma. W ten sposób w legalny sposób zmniejszamy sobie kwoty płaconych podatków i zmniejszamy koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ma m.in. na celu ograniczenie optymalizacji podatkowej poprzez tworzenie spółek w rajach podatkowych.  

Nowa ustawa zakłada, że spółki zarejestrowane za granicą, które działają w Polsce będą opodatkowane. Nowe przepisy mają przeciwdziałać unikaniu podatków.