Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Co to jest rachunkowość?

Masz firmę i musisz prowadzić w niej rachunkowość i księgowość, a tak naprawdę jeszcze nie wiesz na czym to polega? My wytłumaczymy ci co to jest. 

Rachunkowość to najprościej mówiąc wszelki zapis naszych poczynań, jakich dokonujemy chcąc zapisać wszystkie zdarzenia finansowe, jakie dokonały się w naszej firmie. Umożliwia nam on poprawną dokumentację, uzyskiwanie i prezentacje informacji na temat naszej firmy.  

rachunkowosc-spolkiZapis zdarzeń gospodarczych dokonanych w naszej firmie to oczywiście księgowość. Prowadzimy ją dokumentując w naszym przedsiębiorstwie operacje finansowe tj: sprzedaż, zakup, podatki, opłacanie pracowników, wypłacanie im wynagrodzeń i wiele innych. Prowadzenie księgowości w firmie nie jest zadaniem łatwym, ale jest na to kilka sposobów. Można robić to samodzielnie, zatrudnić księgową lub biuro rachunkowe. 

Jak w każdej firmie, w twojej także trzeba wszystko dokumentować, uzyskiwać wiele informacji i je prezentować. Jest to ważne, ponieważ wtedy na temat swojego biznesu będziemy wiedzieć bardzo dużo. Przedstawione zostają bowiem wszystkie rachunki zysków i strat. Wiemy ile w danym miesiącu zarobiliśmy i jakie mieliśmy straty co do miesiąca poprzedniego. Dowiadujemy się też dzięki temu, ile mamy jeszcze produktów na stanie, ile w danym miesiącu sprzedaliśmy, czy wykorzystaliśmy. Jest to bardzo ważne, bo bez tego nic byśmy nie wiedzieli, nie wiedzielibyśmy kiedy zamówić kolejny towar i ile nam go w kolejnym miesiącu będzie trzeba.  

Prowadząc rachunkowość w firmie, wiemy co jest dla nas opłacalne, co klienta interesuje, o co moglibyśmy poszerzyć swój asortyment, czy usługi. Dostajemy pełną analizę sytuacji naszej firmy i wszystko wiemy. Nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje coraz lepiej i rozwija się zgodnie z zapotrzebowaniem. My zarabiamy coraz więcej, ciągle dokonując kolejnych, coraz to bardziej korzystnych dla nas kroków.