Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość w firmie

Prowadzona w przedsiębiorstwie forma księgowości zależy od formy prawnej przedsiębiorstwa. Można było się tego dowiedzieć w jednym z naszych poprzednich wpisów. Tutaj można go znaleźć ----> LINK.

Jednostki prowadzące pełną księgowość czyli spółki akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowe i komandytowo-akcyjne wraz z rozpoczęciem działalności muszą otworzyć księgę rachunkową, służącą im do ewidencji operacji gospodarczych. Księga rachunkowa składa się z wielu elementów, takich jak dziennik księgowy czy księga kont głównych. Ponieważ taki system rachunkowości jest bardzo rozbudowany i skomplikowany, prowadzi się go obecnie z pomocą programów komputerowych. 

Z kolei jednostki upoważnione do prowadzenia uproszczonej księgowości mają pewien wybór w zakresie metody. Wszystkie takie jednostki mogą korzystać z księgi przychodów i rozchodów, natomiast pozostałe, jeżeli spełnią dodatkowe warunki mogą korzystać z karty podatkowej lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Są to najbardziej najbardziej proste formy w jakich można prowadzić uproszczoną księgowość. Księgowość w formach uproszczonych można prowadzić tradycyjnie i za pomocą systemu komputerowego, co obecnie jest najbardziej preferowane.