Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Działalność - księgowość i koszty

Istnieje wiele form działalności, które w Polsce może wybrać przedsiębiorca, są to m.in.:

 - pozarolnicza działalność gospodarcza (samodzielnie wykonywana),
 - spółka cywilna,
 - spółka jawna,
 - spółka partnerska,
 - spółka komandytowa,
 - spółka komandytowo-akcyjna,
 - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
 - spółka akcyjna,
 - spółka lub spółdzielnia europejska (SE),
 - stowarzyszenie,
 - fundacja.

Wybór przedsiębiorcy zależy zwykle od kwestii różniących każdą z form działalności. Duży wpływ na decyzję ma rodzaj obowiązującej księgowości i koszty związane z posiadaniem danej firmy.

Księgowość pełną prowadzą: spółka z o.o., komandytowa, komandytowo-akcyjna, stowarzyszenie, SE oraz fundacja. Pozostałe formy mogą podjąć się prowadzenia księgowości uproszczonej.

Koszty firmy w znacznej mierze będą zależne od rodzaju prowadzonej księgowości, dlatego przedsiębiorcy mający możliwość wyboru między księgowością pełną, a uproszczoną nie zawsze skłaniają się do tej pierwszej, bardziej sformalizowanej, skomplikowanej i kosztownej.