Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jakie podatki powinien płacić przedsiębiorca?

Prowadząc przedsiębiorstwo musimy liczyć się z tym, że nie będziemy tylko zarabiać, ale musimy także włożyć coś od siebie. Chodzi tu o to, że prowadzenie przedsiębiorstwa kosztuje. Przede wszystkim należy płacić podatki.  

opodatkowanie-firm

A jakie podatki trzeba płacić posiadając firmę? 

  • Podatek od dochodów i obrotów 
Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do tego, aby płacić podatek dochodowy, albo PIT – dla osób fizycznych lub CIT – spółek kapitałowych, od przychodów osiągniętych ze sprzedaży towarów i usług.  

  • Podatek od nieruchomości 
Przedsiębiorcy, którzy posiadają nieruchomości i wykorzystują je na cele działalności muszą płacić od nich podatek. Podatek wpłaca się do kasy gminnej ( miejskiej ), a nie do urzędu skarbowego.  

  • Podatek od środków transportu 
Wszyscy prowadzący działalność transportową i ci, którzy posiadają samochody ciężarowe muszą płacić podatek od środków transportu.  

  • Podatek obrotowy VAT 
Każdy, kto sprzedaje towary i usługi musi płacić podatek VAT wynoszący 23%.