Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jak zatrudnić dobrą księgową?

Prowadzisz księgowość w firmie? Sam sobie nie radzisz? Potrzebujesz pomocy? Zatrudnij księgową!  

porady-ksiegowePrzed wyborem księgowej musisz się dokładnie zastanowić. Ważne jest abyś wybrał odpowiednią księgowość, taką która spełniać będzie wszystkie twoje wymagania i będzie mieć odpowiednie kwalifikacje. Od księgowej bardzo dużo zależy. Będzie ona odpowiedzialna za prowadzenie całej księgowości i wszystkie sprawy związane z finansami.  

  • Cena nie jest najważniejsza! 

Przy wyborze księgowej nie kieruj się tylko ceną. To nie ona jest najważniejsza. Zanim zapytasz księgową o cenę zapytaj o uprawnienia, doświadczenie, świadczone usługi. Ważne jest aby osoba, która będzie prowadzić księgowość była odpowiednia na to stanowisko i spełniała wszystkie twoje wymagania. Z księgowej musisz być zadowolony. Nie możesz żałować, że ją zatrudniłeś! 

  • Bardzo ważne jest doświadczenie!  

Najbardziej odpowiednią dla ciebie księgową będzie osoba doświadczona. Zapytaj swoją kandydatkę, gdzie wcześniej pracowała i jak długo. Najlepszy księgowy to właśnie ten, który kilka lat już jest w tym zawodzie i zna się na wszystkim. Ważne jest to, aby księgowa znała najnowsze programy komputerowe i umiała się nimi posługiwać.   

  • Wiedza i uprawnienia! 

Uprawnienia księgowej są najważniejsze. Nie możesz przyjąć osoby, która niewiele wie na temat księgowości. Dobra księgowa powinna posiadać podstawową wiedzę z rachunkowości zarządczej i prawa podatkowego. Pamiętaj o tym, że księgowa to najważniejsza osoba w twojej firmie i to od niej wiele zależy.  

  • Czas! 

Księgowa powinna być dostępna zawsze, kiedy będziemy jej potrzebować. Zapytaj jakie są jej godziny pracy i czy w razie jakichkolwiek problemów będzie mogła ci pomóc. Zadbaj więc o to, abyś na księgową, którą zatrudnisz zawsze mógł liczyć.  


Wybór księgowej nie jest łatwy. Zanim kogoś zatrudnisz dobrze się zastanów. Przeanalizuj wszystko dokładnie, rozważ wszystkie za i przeciw. Księgowa będzie w twojej firmie najważniejszą osobą, zatrudnij więc odpowiednią osobę.