Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Prowadzenie księgowości w firmie - samodzielna księgowość

Jest szerokie grono osób, które posiadają własną firmę i samodzielnie prowadzą w niej księgowość. Ale czy to jest dobre rozwiązanie?  

Prowadzenie księgowości nie jest łatwe. Wymaga od nas znajomości wielu zasad, którymi posługują się księgowi. Musimy znać się na tym i chcieć to robić. Samodzielne prowadzenie księgowości korzystne jest przede wszystkim dla małych firm, takich, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Wtedy bowiem prowadzi się tak zwaną księgowość uproszczoną czyli tylko podatkową księgę przychodów i rozchodów. Umieszczanie w niej wpisów nie jest bardzo trudne i nie wymaga znajomości wszystkich zasad. Teraz jest to także łatwiejsze dzięki temu, że wiele rzeczy możemy robić za pomocą programów komputerowych. Załączona do nich instrukcja wszystko nam wyjaśnia i we wszystkim pomaga.  
uslugi-ksiegowe

Prowadzenie księgowości samemu na też wiele wad. Przede wszystkim jest to fakt, iż zajmuje nam ona bardzo dużo czasu. My będąc właścicielami, mamy wiele rzeczy każdego dnia do zrobienia. Odpowiadamy za całą firmę, a księgowość w wykonywaniu tego dobrze, może nam przeszkodzić. Codziennie mamy dużo pracy, a dokładając sobie jeszcze więcej obowiązków doprowadzamy siebie do ogromnego przemęczenia.  

Jeśli posiadamy dużą firmę, która ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, a co za tym idzie ksiąg rachunkowych, koniecznie musimy zatrudnić kogoś do pomocy. Sami sobie nie poradzimy. Dobrym wyborem będzie biuro rachunkowe, które udziela kompleksowych usług w zakresie księgowości. Wszystkim się zajmie, odciążając nas i zdejmując z naszych barków odpowiedzialność za księgowość. Prowadzenie ksiąg rachunkowych nie jest bowiem łatwe. 

Samodzielne prowadzenie księgowości nie jest łatwe i korzystne zazwyczaj tylko dla małych firm. Duże przedsiębiorstwa powinny poprosić kogoś o pomoc.