Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jak dobrze wybrać biuro rachunkowe?

Twoja firma się rozwija? Potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu księgowości? Zatrudnij biuro rachunkowe, które rozwiąże twoje problemy. Poniżej podamy ci kilka cennych rad przy jego wybieraniu. 

biuro-ksiegowe
Wybranie odpowiedniego biura rachunkowego dla firmy nie jest zadaniem łatwym. Biura zatrudniają księgowe, które zajmują się rachunkowością i finansami. Aby były one prowadzone jak należy, trzeba przeanalizować dokładnie zakres działania takiego biura i sprawdzić czy dla naszej firmy będzie ono odpowiednie. Nie jest to zadanie proste, ale musisz przez nie przebrnąć, aby mieć pewność, że wybrałeś właściwe, takie które będzie spełniało wszystkie twoje oczekiwania. 

Zakres obowiązków takiego biura jest szeroki. Zajmują się oni przede wszystkim rachunkowością, księgowością i prowadzą księgi przychodów oraz rozchodów. Zaksięgują wszystkie pieniądze, które pojawiają się na koncie twojej firmy i wszystkie, które z niego wypływają. Aby dobrze wybrać biuro rachunkowe, trzeba sprawdzić, czy mają to wszystko w zakresie swoich obowiązków oraz czy mogą ci coś jeszcze zaproponować, jakieś inne nietypowe usługi, które dla twojej firmy będą bardzo przydatne. 

Jeśli zatrudnisz biuro rachunkowe, to jest ono odpowiedzialne za wszystkie działania. Jednak ty udzielasz im pełnomocnictwa w prowadzeniu rachunkowości i w przypadku jakichkolwiek błędów to ty bierzesz za nie pełną odpowiedzialność. Dlatego należy zabezpieczyć się przed ewentualnymi pomyłkami i nieprawidłowościami. Istnieje takie rozwiązanie. Trzeba wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z polisy tego ubezpieczenia biura mogą pokryć koszty błędów, które wystąpiły. Postaraj się jednak wybrać takie biuro, które takich błędów popełniać nie powinno. Najlepiej aby było to ono polecone  przez zaufane nam osoby lub takie które ma najlepsza opinię. 

Najlepiej na samym początku zapoznać się z możliwościami takiego biura. Sprawdźmy czy ma ono elastyczny czas pracy, czy będzie dostępne często, wtedy kiedy jest nam najbardziej potrzebne. 

Biura rachunkowe pełnią bardzo ważną rolę w twojej firmie. Postaraj się więc wybrać jak najlepsze.