Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Formy prowadzenia uproszczonej księgowości

Prowadzenie księgowości w firmie może mieć formę uproszczoną lub pełną. W większości przypadków firm prowadzenie rachunkowości w sposób pełny jest obowiązkiem już od samego początku istnienia. W innych firmach dopuszcza się prowadzenie księgowości uproszczonymi metodami, lecz tylko do momentu przekroczenia limitu księgowego. Z przywileju tego korzystać mogą właściciele spółek jawnych, partnerskich i cywilnych oraz jednoosobowi przedsiębiorcy.

Metod prowadzenia rachunkowości uproszczonej jest kilka. Dla wszystkich dostępna jest księga przychodów i rozchodów. Natomiast przedsiębiorstwa spełniające wszystkie założenia podatkowe dla stosowania karty podatkowej lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, mogą skorzystać także z tych sposobów. Są one znacznie mniej rozbudowane niż KPiR, jednak ich stosowanie znacznie bardziej ograniczone przepisami.

Korzystanie z uproszczonych metod rachunkowości to duży przywilej dla przedsiębiorstw, lecz nie dla każdych. Te firmy, które muszą prowadzić pełną księgowość, mogą zawsze skorzystać z pomocy biur rachunkowych. To na pewno pomoże lepiej i taniej prowadzić księgowość!


Szukasz ciekawego artykułu?