Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość w spółkach kapitałowych

Spółki kapitałowe są jednym z częściej wybieranych form prawnych przedsiębiorstw. Ponieważ zapewniają ograniczenie odpowiedzialności majątkowej właścicieli, idealnie nadają się do prowadzenia ryzykownych przedsięwzięć. Spółki kapitałowe zapewniają bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej, lecz to nie wszystko co oferują.
Oprócz kilku istotnych zalet spółki kapitałowe mają też cechy, które utrudniają prowadzenie działalności. Wielu przedsiębiorców zalicza do nich obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.
Pełna księgowość w spółkach kapitałowych to spore utrudnienie. Obowiązki przedsiębiorcy znacznie się zwiększają, gdyż pełna rachunkowość jest bardzo rozbudowanym systemem, wymagającym dużej wiedzy i umiejętności księgowych. Również dobra znajomość aktualnych przepisów przydaje się podczas prowadzenia pełnej księgowości.
Prowadzenie pełnej księgowości w spółkach kapitałowych ma również swoje zalety. Są to między innymi:
  • możliwość ustanowienia własnej polityki rachunkowości, co pozwala na wybór opcji znacznie bardziej dopasowanych do specyfikacji danego typu przedsiębiorstwa,
  • możliwość dokładnej i bieżącej kontroli stanu finansowego,
  • dostarczanie znacznie dokładniejszych informacji o spółce i jej wyniku finansowym, ułatwiających prowadzenie działalności.