Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Niskocenne środki trwałe

Niskocenne środki trwałe, to takie rzeczowe składniki majątku, których wartość początkowa nie przekracza 3 500 zł. 

niskocenne-srodki-trwale
Wiele jednostek tak właśnie interpretuje zapisy w ustawie o rachunkowości. Wynika z nich bowiem, że podatnik może nie dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, których wartość początkowa nie przekracza 3,5 tys. zł. Dlatego, przez wielu uważane są one za niskocenne. 

Niskocennych środków trwałych nie trzeba poddawać amortyzacji. Wydatki, które ponieśliśmy na ich nabycie stanowią wtedy koszty uzyskania przychodów w miesiącu, w którym oddajemy je do użytkowania. Jeśli prowadzimy podatkową księgę przychodów i rozchodów, to wartość niskocennego środka trwałego zapisujemy w kolumnie 13, czyli pozostałe wydatki. Wówczas nie trzeba poddawać ich ewidencji.