Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Pełna księgowość - księgi rachunkowe

Pełna księgowość przeznaczona jest dla spółek handlowych, czyli spółek akcyjnych i spółki z oo. Muszą ją prowadzić także spółki komandytowe i komandytowo - akcyjne. Zobowiązane są do tego także spółki cywilne, jawne oraz partnerskie, pod warunkiem, że ich dochody za poprzedni rok podatkowy przekroczyły 1 200 000 euro.  

pelna-ksiegowosc-firm
Pełna księgowość jest bardzo skomplikowaną formą prowadzenia księgowości w firmie. Sami nie jesteśmy w stanie tego robić, z tego względu, że opiera się on na bardzo skomplikowanych zasadach, jest trudna i bardzo czasochłonna. Dobrym rozwiązaniem przy jej prowadzeniu jest zatrudnienie biura rachunkowego. Ono wszystkim się zajmie, a przede wszystkim zna zasady jakimi powinno się kierować, przy tego typu działalności.  

Pełna księgowość opiera się przede wszystkim na prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Zapisujemy w nich wszystkie operacje finansowe, jakie dokonały się w naszej firmie, wszystkie przychody i rozchody. Księgi te muszą być prowadzone w sposób chronologiczny i systematyczny. Umożliwi nam to ciągły, łatwy dostęp do informacji o naszej firmie i znacznie ułatwi nam pracę.  

Wszystkie wpisy powinno się przechowywać i w odpowiednim czasie sporządzać sprawozdanie finansowe firmy oraz inwentaryzację. Mają one na celu ustalenie aktywów i pasywów oraz ocenę finansową przedsiębiorstwa.  

Prowadzenie pełnej księgowości w firmie nie jest łatwe, dlatego warto korzystać z pomocy doświadczonych i wykwalifikowanych osób. Zatrudnienie biura rachunkowego to bardzo dobre rozwiązanie. Warto się nad nim zastanowić.