Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Urlop szkoleniowy

Fachowy pracownik to prawdziwy skarb dla pracodawcy, stąd też osoby podnoszące swoje kompetencje mogą liczyć na dodatkowe świadczenia, takie jak np. urlop szkoleniowy. 

    Urlop szkoleniowy przysługuje w momencie gdy szkolenie odbywa się z inicjatywy oraz za zgodą pracodawcy, a także tylko i wyłącznie gdy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą została zawarta umowa o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.
   Wymiar urlopu szkoleniowego:
   Urlop szkoleniowy nie musi być uwzględniony w zakładowym planie urlopów i nie ma żadnego wpływu na wysokość urlopu wypoczynkowego. Są one od siebie całkowicie niezależne, toteż wykorzystanie jednego z nich nie wpływa na ilość dni wolnych z tytułu drugiego. 

Pracodawca może także spełniać dodatkowe świadczenia dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych np. pokryć koszty za szkolenie, zakwaterowanie, zakup podręczników, a także dojazd na kursy.  

 - 6 dni jeżeli pracownik ma przystąpić do egzaminu maturalnego, eksternistycznego lub potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
- 21 dni w ostatnim roku studiów w celu przygotowania pracy dyplomowej oraz nauki do egzaminu dyplomowego.