Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jak rozliczyć wyjazd służbowy?

Charakter pracy niektórych pracowników wymusza na nich konieczność podróży służbowych. Co ważne wszystkie koszty związane z takim wyjazdem muszą zostać pracownikowi zwrócone. Nie oznacza to jednak, że pracownik może wydawać pieniądze bez ograniczeń. Obowiązują go ściśle określone przez pracodawcę diety.

Pracownik ma 14 dni do rozliczenia się z kosztów poniesionych podczas podróży służbowej. Ma w tym celu obowiązek złożenia dokumentów, potwierdzających wykonane przez niego transakcje, a więc faktury, bilety komunikacyjne oraz wszelkiego typu rachunki.
W przypadku, gdy pracownik nie dysponuje takimi potwierdzeniami, wówczas jest on zobowiązany pisemnego oświadczenia dotyczącego poniesionych kosztów łącznie z wytłumaczeniem, dlaczego nie są one udokumentowane.

Środek transportu ściśle określa pracodawca może przybrać on formę począwszy od komunikacji miejskiej aż po loty.

Najważniejsze jest, aby terminowo przedłożyć wszystkie elementy!

Zobacz więcej: Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych