Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość pełna

Księgowość pełna to najbardziej skomplikowana forma opodatkowania, którą zmuszeni są prowadzić przedsiębiorcy, których roczny dochód przekroczył 2 000 000 zł. Do jej prowadzenia zmuszone są także podmioty, które kierują osobowymi spółkami kapitałowymi to jest spółką jawną, partnerską, komandytową i komandytowo-akcyjną. Pełna księgowość to doskonały aparat do analizowania oraz kontrolowania przedsiębiorstwa.

Ze względu na jej stopień skomplikowania, jej prowadzenie zaleca się przekazać profesjonalnym organom, to jest biurom rachunkowym bądź też samodzielnym księgowym, bowiem do obowiązków podatnika należy szereg obowiązków, takich jak na przykład:
- prowadzenie ksiąg rachunkowych,
- ustalanie rzeczywistego stanu aktywów i pasywów, a następnie ich wycena,
- sporządzanie sprawozdań finansowych,
- gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych.


Zaniedbania z tych tytułów mogą skutkować poważnymi sankcjami prawnymi, a profesjonalne biura księgowe oprócz profesjonalizmu, poprawności gwarantują też oszczędność czasu i całkowite bezpieczeństwo.