Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

PIT 2015 !

Jak co roku, każdy podatnik ma obowiązek rozliczania się rocznego z fiskusem. Do wykorzystania w tym celu ma druki PIT. 
PIT to nic innego jak podatek dochodowy od osób fizycznych. Obejmuje on każdego, kto w ubiegłym roku uzyskał jakikolwiek dochód. Termin składania dokumentów jest wyznaczony na dzień 30 kwietnia 2015 roku. 

W tym roku doszło kilka zmian. Dotyczą one między innymi polityki prorodzinnej. Pierwszą jest możliwość odliczenia większej kwoty (ulgi) od trzeciego i każdego kolejnego dziecka. Suma jest zależna od wysokości dochodu rodziców oraz posiadanych dzieci. Granica mieści się w kwocie od 92,67 zł do 185,34 zł.
Kolejną nowelizacją jest możliwość rozliczania się drogą elektroniczną. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Jedynie podatnicy, którzy rozliczają się drukiem PIT-37. To nie wszystko. Aby móc zalogować się na specjalnej platformie, która została udostępniona przez Ministerstwo Finansów trzeba było wcześniej założyć profil używając bezpiecznego podpisu elektronicznego.
Reszta jest w zasadzie bardzo podobna do procesu rozliczania się z ubiegłych lat.
deklaracja-podatkowaBardzo ważne jednak aby nie zapomnieć o terminie złożenia deklaracji podatkowych do 30 kwietnia!