Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Outsourcing księgowy - czy się opłaca?

Outsourcing księgowy polega na powierzeniu obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi.


Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Taki proces niesie ze sobą kilka korzyści, oto niektóre z nich:
  • Niższe koszty prowadzenia księgowości -przedsiębiorca nie musi wydawać pieniędzy na oprogramowania księgowe, które wymagają częstych aktualizacji w związku ze zmieniającym się prawem. Nie musi zatrudniać doświadczonych księgowych, co zmniejsza koszty utworzenia nowego miejsca pracy. Nie trzeba inwestować wtedy w szkolenia kadry. Także ze względów logistycznych można zaoszczędzić, takich jak np. zakup sprzętu biurowego czy opłacenie przestrzeni do przechowywania dokumentów.
  • Powierzenie pewnych spraw doświadczonej i profesjonalnej kadrze - firma, która oferuje usługi związane z outsourcingiem księgowym, ma dobrze wyszkoloną kadrę. Ponadto w trakcie pracy z różnymi klientami, nabiera potrzebnego doświadczenia. 
  • Przekazanie odpowiedzialności - jest to pewne ubezpieczenie się od błędów księgowych. To dostawca usług ponosi ryzyko. Musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi za pomyłki, niezgodności z prawem czy nieterminowość. Bardzo korzystne jest wtedy ubezpieczenie takiej firmy w polisę OC. 
  • Możliwość skoncentrowania się na podstawowym kierunku działalności - pozwala to na całkowitym skupieniu się właściciela firmy na przedmiocie jej działalności, do którego firma została stworzona.
  • Oszczędność czasu - zarząd w takiej sytuacji nie musi poświęcać czasu na kontrole  efektywności pracy księgowych. Wszystko zostaje przekazane na zewnątrz. Taka firma jest także dostępna i pomocna dla klienta w dziedzinie finansowo-księgowej.
    ksiegowosc
  • Interdyscyplinarność -  taką cechą charakteryzują się przeważnie duże firmy outsourcingowe. Zajmują się one kompleksową obsługą swoich klientów, nie tylko w aspekcie księgowym ale również prawnym czy podatkowym, z którego klient może w pełni korzystać.