Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Kontakt: bok.pelnaksiegowosckrakow@gazeta.pl

Wypowiedzenie i jego okresy

Wypowiedzenie umowy – czynność, która w świetle prawa powoduje rozwiązanie stosunku pracy, który został zawarty między pracownikiem, a pracodawcą. Okres trwania wypowiedzenia możemy podzielić ze względu na czas oraz rodzaj wykonywanej pracy.

Tym sposobem w przypadku umów zawartych na czas określony i nieokreślony, sprawa wygląda następująco:
- 2 tygodnie, gdy pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
- 1 miesiąc, gdy pracownik był zatrudniony dłużej niż 6 miesięcy, ale krócej niż 3 lata,
- 3 miesiące, gdy pracownik był zatrudniony dłużej niż 3 lata.

Z kolei w przypadku umów zawartych na okres próbny wypowiedzenie trwa:
- 3 dni robocze jeśli czas próbny nie przekroczył 2 tygodni,
- 1 tydzień jeśli czas próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
- 2 tygodnie jeśli czas próbny wynosi 3 miesiące.

Stosunkowo często otrzymujemy od Państwa zapytanie odnośnie tego, czy możliwe jest wycofanie złożonego wypowiedzenia o pracę. Muszą Państwo wiedzieć, iż jak najbardziej jest to możliwe, aczkolwiek jest to uwarunkowane tym, czy druga strona również wyrazi na to zgodę.

UWAGA!
W sytuacji, kiedy pracownica w okresie wypowiedzenia dowie się, że jest w ciąży, wypowiedzenie automatycznie zostaje anulowane na mocy przepisów określonych przez art, 177 ustawy z dnia 26.06.1974 r.. Bowiem przepis ten informuje nas o tym, iż pracodawca nie ma możliwości wypowiedzenia umowy, ani rozwiązania umowy o pracę z kobietą w ciąży.

W ramach przypomnienia: RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT!