Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Obiad, a koszty uzyskania przychodów

Przedsiębiorcy bardzo często pytają, czy do kosztów uzyskania przychodów mogą zaliczyć obiad bądź lunch swój oraz pracowników, który spożywają w przerwie pomiędzy wykonywaną pracą.
Odpowiedź jest oczywiście przecząca. Do kosztów podatkowych zaliczyć można wydatki związane z organizacją spotkań biznesowych, których przeprowadzenie wpłynie na przychody firmy. Muszą one zatem dotyczyć prowadzonej działalności gospodarczej.
Prywatny posiłek przedsiębiorcy i jego podwładnych, nawet jeśli spożywany jest w trakcie godzin pracy nie będzie traktowany być jako wydatek firmy.
Charakter taki mogą mieć jednak posiłki spożywane w ramach imprez pracowniczych, jeżeli udowodnimy, iż przeprowadzenie takiego wydarzenia wpłynie na integrację zespołu oraz zadziała na niego motywująco.

Co ważne,  koszt zakupu alkoholu w żadnym przypadku nie może zostać wliczony w koszty uzyskania przychodu!