Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Czy mogę zrzec się minimalnej stawki godzinowej?


W 2017 roku w życie wejdzie najnowsza ustawa podnosząca minimalną stawkę godzinową osób zatrudnionych za podstawie umowy zlecenie do 12 zł. Ma to przyczynić się przede wszystkim do podniesienia standardu życia polskich obywateli, a także do zmniejszenia poziomu wykorzystywania umów śmieciowych w ramach stałego zatrudnienia.

Aktualnie minimalne wynagrodzenie brutto wynosi 1850 zł.
Najnowsza ustawa nie pozwala na zrzekanie się wprowadzonej stawki. Zrzec można się wyłącznie nadwyżki, którą pracownik zarobi.

Obecnie pracownik, którego czas pracy nie przekroczył jednego roku może otrzymać 80% płacy minimalnej. Od następnego roku pracownicy ci zostaną potraktowani na równych zasadach z osobami zatrudnionymi na etacie przez dłuższy czas.

Od 2017 roku do obowiązków Państwowej Inspekcji Pracy dołączy kontrola przestrzegania obowiązku zapewnienia minimalnej stawki godzinowej. Tym samym osoby zatrudnione na mocy umów śmieciowych nareszcie zostały otoczone należytą opieką.