Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jednolity Plik Kontrolny

Jednolity Plik Kontrolny w skrócie JPK stanowi format ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, w jakim przedsiębiorcy zobowiązani będą przekazywać je organom podatkowym.
zakladanie-spolek
Raportowanie w formacie JPK od 1 lipca 2016 roku dotyczy głównie dużych przedsiębiorców, którzy prowadzą księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych.
Mali i średni przedsiębiorcy, prowadzący swoje rozliczenia w formie elektronicznej do określonego formatu będą musieli dostosować się do końca czerwca 2018 r.
Ustawa nie zawiera bezpośrednich informacji o obowiązkach mikro przedsiębiorców.

Księga podatkowa oznacza księgę rachunkową, podatkową księgę przychodów i rozchodów, ewidencję oraz rejestry, do których prowadzenia zobowiązani zostali podatnicy, płatnicy lub inkasenci.

Przypuszczalnie nowy projekt w przeciągu pierwszego roku wniesie do budżetu państwa dodatkowe 200 milionów złotych, a w kolejnych nawet 300.

JPK został wprowadzony w Portugalii już w 2008 roku i okazał się ogromnym sukcesem, który przyczynił się do informatycznej modernizacji administracji podatkowej.