Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jak rozliczyć ulgę na działalność B+R?

1 stycznia 2016 roku do przepisów w podatku dochodowym wprowadzono nową ulgę – ulgę na działalność badawczo-rozwojową. Daje ona prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym danej kwoty kosztów uzyskania przychodów, które zostały poniesione przez przedsiębiorcę na działalność B+R. Ulga na działalność badawczo-rozwojową może być odliczona po raz pierwszy w rozliczeniu PIT za 2016 rok.

Kto może skorzystać z ulgi na działalność B+R?
Ulga na działalność B+R przeznaczona jest dla podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

Jak rozliczyć ulgę?
Jeśli przedsiębiorca wybrał podatek według progresywnej skali podatkowej ma obowiązek rozliczyć ulgę w zeznaniu PIT-36, jeśli natomiast zastosował jednolitą 19 proc. stawkę podatku rozlicza ulgę w zeznaniu PIT-36L. Poniesione w związku z działalnością badawczo-rozwojową tzw. koszty kwalifikowane wskazane muszą być w nowym formularzu przystosowanym do tego celu – PIT/BR, który jest załącznikiem wspomnianych zeznań PIT-36 oraz PIT-36L.