Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Opłata egzekucyjna - wniosek o obniżenie

Chcesz więcej informacji o księgowości firm? Odwiedź naszą stronę główną!

Koszty postępowania komorniczego są niestety olbrzymie. Bardzo często znacznie przekraczają możliwości przedsiębiorcy, toteż warto rozważyć złożenie wniosku o obniżenie opłat stosunkowych przy egzekucji świadczeń pieniężnych.
W niektórych sytuacjach wniosek ten może złożyć również wierzyciel.

Czas na jego złożenie to 7 dni od dnia uzyskania informacji o ściągnięciu opłaty albo od dnia doręczenia postanowienia wzywającego do jej uiszczenia.

Przy jego rozpoznawaniu sąd musi zwrócić uwagę na:
- nakład pracy komornika,
- sytuację majątkową wnioskodawcy,
- wysokość dochodów wnioskodawcy.

Podczas otrzymania postanowień ustalających koszty komornicze przeanalizuj zatem czy nie ma podstaw do ich obniżenia. W tym celu warto skontaktować się z radcą prawnym, który doradzi co zrobić by w jak największym stopniu zmniejszyć nasze należności.