Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jaka księgowość w spółce z o.o?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko bycie szefem, ale również wykonanie pewnych zadań, wypełniania tzw. „papierkowej roboty”, a także podejmowanie ważnych decyzji. Własna firma to również obowiązek prowadzenia rozliczeń księgowych. Według sondaży wynika, że największą popularnością podczas zakładanie własnej działalności gospodarczej jest spółka z o.o.

Zatem z jakim rodzajem księgowości musimy się zmierzyć?

Prowadząc własną działalność gospodarczą w formie spółki z o.o nie mamy możliwości wyboru formy prowadzenia systemów księgowych. Z góry mamy narzucone obsługiwanie ksiąg rachunkowych. Niestety prowadzenie pełnej księgowości należy do jednych z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zadań, z jakimi musi zmierzyć się przedsiębiorca. Wymaga od niego konieczności prowadzenia ewidencji wszystkich zdarzeń gospodarczych, jakie miały zdarzenie w firmie. Ważną kwestią, która należy poruszyć są obowiązki jakie muszą wypełnić podmioty gospodarcze, którzy zdecydują się na prowadzenie samodzielnie księgowości. Są to głównie:
- ewidencja operacji gospodarczych w przedsiębiorstwie w sposób chronologiczny oraz systematyczny,
- wycena aktywów i pasywów oraz ustalenie wyniku finansowego,
- przygotowanie oraz przechowywanie dokumentacji księgowych,
- wykonanie inwentaryzacji, która pomoże ustalić rzeczywisty stan zasobów firmy.

Pełna księgowość prowadzona w spółce z o.o wymaga biegłej znajomości przepisów oraz dobrej wiedzy na temat rachunkowości. Nic więc dziwnego, że większość przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym lub zatrudnia księgowego. Warto powierzyć księgowość firmy ekspertom, aby nie narażać się na poważne błędy i straty dla przedsiębiorstwa.