Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość spółki z o.o. komandytowej

Prowadzenie księgowości obowiązuje wszystkie spółki, a w zależności od wybranego ich rodzaju, zasady mogą się trochę różnić. O prowadzeniu księgowości w poszczególnych spółkach można dowiedzieć się z poprzednich wpisów na naszym blogu. Co jednak, gdy przedsiębiorca prowadzi nietypową formę prawną spółki, jaką jest spółka z o.o. komandytowa, utworzona w celu zmniejszenia zobowiązań podatkowych? Spółka ta nie figuruje w Kodeksie Spółek Handlowych mimo, że jej prowadzenie jest legalne. W takim przypadku rozstrzygając, w jaki sposób prowadzi się księgowość należy odnieść się do istoty spółki.

Spółka z o.o. komandytowa stanowi formę składającą się ze spółki z o.o. i spółki komandytowej. Obie te formy zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości więc nie jest trudno określić metodę prowadzenia księgowości w spółce z o.o. komandytowej. To jednak nie wszystko o czym trzeba pamiętać prowadząc księgowość tej spółki. Ponieważ spółka z o.o. komandytowa składa się z dwóch firm, pełna księgowość musi być prowadzona odrębnie dla dwóch podmiotów. Rozbudowana forma księgowości oraz obowiązek prowadzenia księgowości dwóch firm, sprawia że spółki z o.o. komandytowe nie mają łatwo. Jak temu zaradzić?

Prowadząc takie przedsiębiorstwo najlepiej jest zlecić prowadzenie księgowości spółki z o.o. komandytowej biuru rachunkowemu, by oszczędzić pieniądze i obowiązki firmy.