Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

KPiR

Co powinieneś wiedzieć o KPiR?

- KPiR to podatkowa księga przychodów i rozchodów, stanowiąca jedną z metod prowadzenia rachunkowości uproszczonej.
- Dokumentuje wszelkiego rodzaju przychody oraz zakup towarów handlowych, materiałów pomocniczych, koszty uboczne zakupu, koszty wynagrodzeń i inne wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
- KPiR zakłada się na początek każdego roku, czyli 1 stycznia roku podatkowego lub dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej. Do 20 dni od momentu założenia należy zgłosić ten fakt naczelnikowi Urzędu Skarbowego.
- W przypadku prowadzenia księgi przychodów i rozchodów przy użyciu komputera należy posiadać pisemną instrukcję obsługi programu, zapewnić bezzwłoczny dostęp do treści i wydrukowanych danych, a także chronić treści przed zniszczeniem, zagubieniem oraz zniekształceniem.
- Na koniec miesiąca, lecz nie później niż do 20 dnia następnego miesiąca należy wydrukować potwierdzenie.


W ramach przypomnienia: NISKOCENNE ŚRODKI TRWAŁE