Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Profil informacyjny dla płatników

Od stycznia 2017 roku lekarze będą mieli możliwość wystawiania internetowych zwolnień, a płatnicy składek byli zobligowani do założenia profilu informacyjnego do 31 grudnia 2016 r. Wszystkie zmiany wynikają z nowelizacji ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

E-zwolnienia w praktyce: 
Internetowe zwolnienia będą miały formę dokumentu elektronicznego, który będzie uwierzytelniony albo przez kwalifikowany certyfikat albo profil zaufany ePUAP.

Wystawione przez lekarza zwolnienie na profilu informacyjnym będzie od razu wpływać na skrzynkę podawczą ZUS, a później na skrzynkę płatnika.

Jeżeli płatnik nie posiada założonego profilu lub nie ma dostępu do Internetu to będzie miał możliwość przedstawienia wydruku zaświadczenia. Następnie ten wydruk będzie musiał zostać opatrzony w pieczątkę i podpis lekarza wystawiającego.

Nie chcesz sam zajmować się sprawami księgowymi? Obsługa księgowa firm to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy do kontaktu!