Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jak wybrać dobrą księgową?


Jesteś przedsiębiorcom? Potrzebujesz księgowej? Nie wiesz jak wybrać odpowiednią?

Odpowiedź znajdziesz poniżej...

Nie kieruj się tylko ceną!

Zanim zapytasz o cenę, zapytaj o uprawnienia, świadczone usługi, doświadczenie zawodowe. Najważniejsze jest to, aby osoba była odpowiednia na to stanowisko i spełniała wszystkie Twoje wymogi. Byś w przyszłości był z niej zadowolony i nie żałował, że właśnie ją przyjąłeś na to stanowisko. Cena nie gra tu istotnej roli!

Sprawdź uprawnienia!

To one są najważniejsze, jeśli chcesz mieć naprawdę dobra księgową. Powinna posiadać podstawową wiedzę z rachunkowości zarządczej i prawa podatkowego. Pamiętaj, że to najważniejsza osoba w Twojej firmie i od niej bardzo wiele zależy. To ona prowadzi sprawozdania z przeprowadzonych przez Twoją firmę operacji finansowych. Sprawdź czy jest osobą kompetentną na to stanowisko!

Czy ma doświadczenie?

Na pewno wiesz, że najbardziej odpowiednia dla Ciebie będzie osoba doświadczona. Zapytaj, gdzie wcześniej pracowała i ile lat. Dobra księgowa bowiem powinna wcześniej uprawiać swój zawód przynajmniej kilka lat. Ważne jest także by znała najnowsze programy komputerowe i umiała się nimi posługiwać. Musi znać także elektroniczny system przekazywania danych i dobrze będzie jeśli posiada także inne kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów.

Czy będzie zawsze kiedy będziesz go potrzebował?

Praca księgowej nie jest łatwa, wymaga wiele poświęcenia i zaangażowania. Twoja księgowa powinna być dostępna w każdej chwili, zawsze gdy będziesz tego potrzebował, ponieważ w najmniej oczekiwanym momencie może się stać coś co będzie wymagało jej pomocy. Zadbaj więc o to była to osoba, na którą zawsze będziesz mógł liczyć.

Jeśli już dowiedziałeś się wszystkiego, co chciałeś wiedzieć w zakresie kompetencji i obowiązków Twojej księgowej, bez wahania możesz zatrudnić kogoś na to stanowisko.