Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Gospodarka magazynowa - ceny ewidencyjne.

W gospodarce magazynowej firmy występują dokumenty, takie jak PZ - przyjęcie zewnętrzne czy WZ - wydanie wewnętrzne. W każdym z nich znajduje się miejsce na to, by wpisać cenę towaru, produktu czy materiału oraz całkowitą wartość.

Prowadzenie tej ewidencji może być trudne, gdy nie pilnuje się cen w jakich wchodzą i wychodzą z magazynu materiały czy towary. Ceny te mogą być różne i nie koniecznie muszą się zgadać z ceną, jaka znajduje się na fakturze.

 Ewidencja na dokumentach magazynowych może odbywać się w cenie:

-w cenie zakupu netto,
-w cenie sprzedaży netto,
-w cenie sprzedaży brutto.

 Prowadząc ewidencję na tych dokumentach, należy zwracać uwagę na tę kwestię. Ewentualne pomyłki mogą bardzo źle wpłynąć na gospodarowanie materiałami czy towarami. Podobnie jest w przypadku innej dokumentacji w firmie. Poprawne ich wypełnianie bywa wyzwaniem.