Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Samodzielny księgowy

Samodzielny księgowy jest osobą zajmującą odrębne stanowisko w dziale finansów i rachunkowości. Odpowiedzialny jest za kompleksową obsługę jednego lub większej liczby obszarów księgowości.

Samodzielni księgowi często zatrudniani są w biurach rachunkowych, instytucjach i urzędach. Ich obowiązki zależne są od wielkości firmy i rodzaju branży, w której pracują. Aby objąć stanowisko takiego księgowego, wymagane jest uzyskanie dyplomu ukończenia wyższych studiów ekonomicznych, długi staż i doświadczenie, a często także posiadanie certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Do zadań samodzielnego księgowego należą m.in.:
- sporządzanie sprawozdań finansowych,
- księgowanie dokumentów,
- rozliczanie międzyokresowych kosztów,
- prowadzenie ewidencji księgowych, deklaracji podatkowych,
- współpraca z instytucjami zewnętrznymi.

Samodzielny księgowy może awansować na stanowisko głównego księgowego lub kontrolera finansowego. W związku z tym, zakres jego obowiązków może stopniowo się rozszerzać, gdyż wyższe stanowiska wymagają innego zakresu kompetencji.

Zawód samodzielnego księgowego jest dobrze opłacalny, miesięczna pensja może sięgać w dużych firmach nawet 10 000 złotych.