Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Zgłoszenie do VAT

Aby stać się podatnikiem VAT nie trzeba jedynie przekroczyć limitu, który nakłada ten obowiązek. Można to zrobić dobrowolnie, składając deklarację VAT-R w odpowiednim Urzędzie Skarbowym.

Niedawno zmieniły się kolejne przepisy. Spowodowało to, że przedsiębiorcy, którzy będą zgłaszać się do VAT, będą zobowiązani do stosowania nowych wzorów formularzy.

Nowe druki będą się opierać na poprzednich wzorach, lecz zmianie ulegnie właściwość miejscowa Urzędu Skarbowego w zakresie podatków od towarów i usług. Zacznie obowiązywać zasada, zakładająca, że właściwość miejscowa naczelnika Urzędu Skarbowego będzie określana dla:
- osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej - według adresu siedziby podatnika,
- osób fizycznych (bez różnicy czy prowadzą czy nie działalność gospodarczą) - według miejsca zamieszkania.