Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Forma przebitkowa

Jedną z ręcznych technik prowadzenia rozliczeń księgowych jest forma przebitkowa. Warto podkreślić, że pomimo przynależności do kategorii technik ręcznych, można dokonywać jej również na pomocą maszyn księgujących.forma przebitkowa

Dużym atutem jest zastępowanie zwartych ksiąg luźnymi kartami kontowymi, tworzącymi kartoteki. Dzięki tej formie pracy, możliwy jest swobodny podział pracy, gdyż liczba wprowadzanych przez nas kont zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Skąd nazwa “forma przebitkowa”?
Od charakterystycznego sposobu księgowania - poprzez kalkę (przebijając zapisy). Zapis oryginalny dokonywany jest na kartach kontowych, z kolei w dzienniku dokonuje się zapisu przebitkowego (przez kalkę).

Czy są jakieś zalety?
Z całą pewnością zaliczyć do nich można:
- duże możliwości towarzyszące podziałowi pracy,
- możliwość stosowania dużej liczby kont,
- niskie ryzyko popełnienia błędu.