Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Zmiany w prowadzeniu KPiR od 2016 roku

Nowy rok to nieodłączne zmiany w prowadzeniu księgowości. W 2016 roku przyszedł czas na zmiany zasad prowadzenia księgowości w formie KPiR.

Zmiany w KPiR dotyczą:
- zniesienia obowiązku drukowania księgi przychodów i rozchodów,
- zmiany wzoru księgi,
- nośnika do przechowywania danych,
- sporządzania spisu z natury.

Od teraz w wzorze księgi przychodów i rozchodów znajduje się dodatkowa kolumna, służąca do ewidencji kosztów działalności badawczo-rozwojowej. To jednak nie wszystko! Od tej pory nie trzeba drukować księgi i przechowywać jej w formie papierowej. Wystarczy tylko przechowywać jej na dowolnym nośniku informatycznym, zapewniającym odpowiednie zabezpieczenie przed zagubieniem i uszkodzeniem. Zmiany w prowadzeniu KPiR dotyczą także jej prowadzenia, bowiem nie trzeba sporządzać spisu z natury na początek nowego roku podatkowego. Wystarczające jest przepisanie wartości spisu z natury na koniec roku obrotowego, gdy prowadziło się księgowość w tej formie już rok wcześniej.