Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Zmiany w KPiR

Od 8 kwietnia 2016 roku zaczął obowiązywać nowy wzór księgi przychodów i rozchodów. Muszą używać go podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą po wejściu przepisów. Jeśli tego nie zrobią, będą musieli liczyć się z karą grzywny. Natomiast osoby, które kontynuują działalność gospodarczą rozpoczętą przed wprowadzonymi zmianami mogą:
- do końca kwietnia 2016 roku prowadzić KPiR w dotychczasowym wzorze, do 1 stycznia 2017 roku, kiedy będą mieli obowiązek przejścia na nowy wzór księgi przychodów i rozchodów,
- zdecydować się na prowadzenie KPiR zgodnie z nowym wzorem.

Podejrzewa się, że większość podatników zostanie do końca roku przy obowiązującym od 8 kwietnia wzorze. Nowy wzór wybiorą najpewniej podmioty, które ponoszą wydatki związane z działalnością B+R, ponieważ daje im on możliwość wyraźnego wyodrębnienia tych kosztów. Do tego celu posłuży kolumna nr 16, która przed nowelizacją była przeznaczona do wpisywania uwag (teraz jest to kolumna nr 17).