Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Outsourcing – rozwiązanie dla firm

O outsourcingu mówi się coraz częściej. Zlecanie zadań firmy na zewnątrz ma zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, zarówno mniejszych, jak i tych globalnych.

Podstawowymi funkcjami outsourcingu są:
- obniżanie kosztów,
- podnoszenie jakości,
- umożliwianie skupienia się na działalności podstawowej.

Rozwiązanie to stosuje się w wielu dziedzinach. Można do nich zaliczyć: księgowość, kadry i płace, doradztwo prawne czy obsługę informatyczną oraz wiele innych. Czy może nieść zagrożenia? Jest to mało prawdopodobne, jednak możliwe. Nawiązując współpracę z inną firmą, trzeba dobrze sporządzić umowę. Uchybienia w niej mogą spowodować negatywne skutki, czyli obniżenie jakości wykonanej usługi lub niedopełnienie obowiązków. Jest to największa i jedyna wada outsourcingu. Dlatego decydując się na skorzystanie z niego, należy koniecznie zwrócić uwagę na podpisywaną umowę. W razie jakiś zastrzeżeń, powinno się skontaktować z doradcą prawnym.

Jeżeli umowa będzie dobrze sporządzona, nie ma obaw związanych z korzystaniem z outsourcingu. Należy z niego korzystać, gdyż jest spory ułatwieniem dla każdej firmy, również dla Twojej.