Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Zawód biegłego rewidenta

Nie da się ukryć, iż biegły rewident jest osobą zaufania publicznego, którego główne zadanie polega na weryfikowaniu oraz zatwierdzaniu, iż informacje finansowe wpływające na rynek ze strony firm oraz organizacji są prawdziwe. Dotyczy to podmiotów, które zostały zobowiązane do tego, aby sporządzone przez nie sprawozdania finansowe były poddawane weryfikacji biegłego rewidenta. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że praca biegłego jest filarem bezpiecznego obrotu gospodarczego.

Nie należy mylić zawodu biegłego rewidenta z zawodem księgowego. W skrócie można to ująć w następujący sposób – biegły rewident dzięki szeregowi różnych metod badawczych ma obowiązek weryfikowania pracy księgowego poprzez sprawdzenia czy ogół zdarzeń gospodarczych jest zgodny z rzeczywistością.

Bardzo szeroka wiedza i bogate doświadczenie zdobyte na stanowisku biegłego rewidenta są szczególnie cenione na stanowiskach takich, jak:
- główny księgowy,
- kontroler finansowy,
- dyrektor finansowy,
- doradca finansowy,
- doradca inwestycyjny,
- doradca podatkowy.