Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Ucieczka do raju podatkowego


Przeniesienie swojej działalności do innego kraju, a zwłaszcza do tak zwanych rajów podatkowych może zapewnić spore oszczędności podatkowe.
Największe korzyści zapewni uzyskanie statusu rezydenta w danym miejscu. Dzięki temu to właśnie w tamtym państwie będziemy rozliczać podatki, a fiskus nie będzie miał prawa w to ingerować.
Jak zatem przenieść się do raju podatkowego?
To stosunkowo proste. Wystarczy wynająć sobie lokum, założyć rachunek bankowy oraz zarejestrować tam firmę. Sprzedaż udziałów polskiej spółki przeprowadzona za jej pośrednictwem obniża nasze należności podatkowe nawet do zera.

Należy mieć na uwadze, że fiskus nieustannie walczy z krajami, które stosują nieuczciwą konkurencję podatkową, dlatego też transakcje z podmiotami z takich krajów są poddawane szczegółowym kontrolom. Najnowsze badania wykazały, że w rajach podatkowych ukrywane mogą być nawet 32 biliony dolarów. To równowartość gospodarki USA i Japonii razem wziętych.   

Cóż za ucieczki ogromnych spółek do rajów podatkowych płacą przeciętni podatnicy, ponieważ rząd aby zredukować ponoszone w ten sposób straty zmuszony jest do podnoszenia kolejnych podatków. Tym sposobem gospodarka wpada w błędne koło, gdyż wyższe podatki sprawiają, że kolejne podmioty decydują się na skorzystanie z możliwości jakie dają raje podatkowe.