Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość uproszczona

Księgowość w firmie stanowi kwestię bardzo istotną ponieważ na podstawie rejestrowanych danych przedsiębiorstwo rozlicza się z państwem.
Osoby fizyczne, spółki cywilne i jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, których roczny przychód ze sprzedaży towarów i usług nie przekroczył równowartości 1 200 000 euro w walucie polskiej są uprawnione do prowadzenia księgowości uproszczonej.
Jest to wariant znacznie bardziej komfortowy niż księgowość pełna, która wymaga prowadzenia ksiąg handlowych, a to z kolei rzutuje na dodatkowe koszty związane z wynajmem biura rachunkowego bądź zatrudnienia księgowego.

Wyróżniamy trzy formy księgowości uproszczonej:

1. Karta podatkowa - polega na opłacaniu stałej, co miesięcznej kwoty. Jej wysokość zależna jest rodzaju prowadzonej działalności oraz wielkości miejscowości, w której jest prowadzona.

2.Książka przychodów i rozchodów - polega na sumowaniu przychodów i kosztów w określonej księdze. Na podstawie osiągniętego w ten sposób wyniku oblicza się wysokość należności podatkowych firmy.

3.Ryczałt ewidencjonowany - polega na opłacaniu podatku od osiągniętego przychodu. Całkowicie pomijana jest tutaj kwestia kosztów.