Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Odpowiedzialność księgowego

Prowadzenie księgowości w firmie jest bardzo ważne, ponieważ dostarcza istotnych informacji. Bardzo często przedsiębiorcy powierzają księgowość w ręce ekspertów księgowych. Czy oni ponoszą odpowiedzialność za prowadzenie księgowości w firmie Klienta?

Praca księgowego jest bardzo odpowiedzialna. Bierze on odpowiedzialność za popełnione błędy oraz uchybienia. Ponosi on odpowiedzialność nie tylko finansową, ale także cywilną, pracowniczą i karną.

Księgowy ma dostęp do wszystkich danych firmy. Odpowiada za prowadzenie księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Prowadzi sprawy finansowe firmy, także również odpowiada za stan finansów. Do jego zadań należy terminowe oraz prawidłowe dokonywanie rozliczeń z urzędami, sporządzanie analiz, sprawozdań finansowych.