Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Faktura korygująca a nota korygująca

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarcza opartą na świadczeniu usług oraz sprzedaży towarów, doskonale wiedza jak istotne jest sporządzenie faktury, która będzie w pełni odzwierciedlać dokonaną transakcję. Zdarza się jednak, że podczas jej sporządzania wkradnie się błąd, wtedy konieczne jest sporządzenie faktury lub noty korygującej.

 Faktura korygująca- szczególny rodzaj faktury, który ma za zadanie doprowadzić fakturę pierwotną do stanu odpowiadającemu rzeczywistość.

 Nota korygująca – dokument wystawiany w sytuacji gdy w fakturze pierwotnej lub korygującej wystąpi pomyłka, która wiąże się z błędnym określeniem danych nabywcy czy sprzedawcy lub oznaczeniem usługi albo towaru.

Są to dokumenty, które pełnią podobną funkcję jednak różni je jedna podstawowa cecha: notę korygującą możemy sporządzić tylko i wyłącznie w ramach korekty wybranych elementów, a fakturą korygującą możemy poprawić każdy element, na przykład miary i ilości dostarczanych dokumentów, stawki podatku czy kwoty upustu.