Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Poprawa ściągalności podatków - lepsze i częstsze kontrole podatkowe.

W związku z wejściem w 2016 roku nowelizacji ustawy o Ordynacji podatkowej, planuje się poprawne ściągalności podatków. Ma się to dokonać między innymi poprzez wprowadzenie częstszych kontroli podatkowych oraz e-kontroli.  
podatki
Jednym z wdrożonych narzędzi poprawy ściągalności podatków są e-kontrole. Ich przeprowadzanie polega na przekazaniu informacji podatkowych w formie JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego), po otrzymaniu stosownego wezwania. 

Wdrożenie JPK pozwoli urzędom skarbowym na bardzo skrupulatne weryfikowanie kosztów i dowodów kontrolowanego przedsiębiorstwa. E-kontrole mają się zacząć już od 1 lipca 2016. 
Według przewidywań resortu finansów dzięki wprowadzeniu JPK, do budżetu państwa od przedsiębiorców ma wpłynąć kwota około 15 mld. Jest to jeden z powodów, tak szybkiego wprowadzania JPK.