Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Która forma opodatkowania jest lepsza?


Przedsiębiorca prowadzący księgowość w inny sposób niż karta podatkowa czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, ma prawo do wyboru jednej z dwóch skal podatkowych. Wybór ten chociaż może wydawać się niczym wielkim, ma duże znaczenie dla finansów firmy.
Dla przypomnienia:
- skala progresywna - (18%, 32%) jest zależna od wysokości uzyskiwanych dochodów. Powyżej progu wynoszącego ok.85 tysięcy złotych należy odprowadzać 32% podatku, a w przeciwnym przypadku tylko 32%.
- skala liniowa - (19%) polega na stałej stawce podatku dochodowego dla każdej wysokości dochodu. Korzystający z niej nie mogą dokonywać odliczeń od podatków i rozliczać się z współmałżonkiem, co dozwolone je w przypadku drugiej skali.
Kiedy liniowa kiedy progresywna?
Jeżeli roczne dochody przedsiębiorcy wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych powyżej progu podatkowego, zdecydowanie lepszą decyzją jest wybór liniowej stawki podatku. W tym przypadku płaci się znacznie mniejszy podatek. Jeżeli dochody nie są duże, warto wybrać skalę progresywną.
Więcej na ten temat