Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Kontakt: bok.pelnaksiegowosckrakow@gazeta.pl

Biegły rewidnet

Praca biegłego rewidenta jest często mylona z księgowym. Jednak są to dwa różniące się od siebie zawody.

Biegłego rewidenta inaczej można nazwać audytorem. Jest to osoba zaufania publicznego, której praca polega na weryfikowaniu, a także potwierdzaniu prawidłowości informacji, które zostają wprowadzone na rynek. Oczywiście nie jest w stanie sprawdzić wszystkich informacji, jedynie te wybrane, które z mocy prawa temu podlegają.

O biegłym rewidencie można powiedzieć, że jest filarem do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania obrotu gospodarczego.

Różnica między księgowym, a biegłym rewidentem
Podstawową różnicą między tymi zawodami jest to, że audytor za pomocą pewnych technik i metod bada i weryfikuje pracę księgowego, czy wszystko jest zgodne ze stanem faktycznym i prawem. Dodatkowo wykonuje czynności rewizji finansowej (sprawozdania) oraz dzięki jego szerokiej wiedzy i interdyscyplinarnemu spojrzeniu potrafi przewidzieć szanse i ewentualne zagrożenia dla działalności gospodarczej. Prestiżowy i ceniony zawód

Biegły rewident to zawód zaufania publicznego. Obiektywizm, uczciwość, przestrzeganie zasad etyki to fundamenty tego zawodu. Jest to także najbardziej prestiżowy tytuł jaki może uzyskać specjalista z sektora księgowo-finansowego w Polsce. Tytuł biegłego rewidenta jest szczególnie ceniony wśród pracodawców, którzy rekrutują personel średniego i wyższego szczebla finansowego.
 
Biegły rewident może wykonywać zawody między innymi takie jak np.:
- główny księgowy,
- kontroler finansowy,
- Process Manager (Centra BPO/SSC),
- Manager, (audyt zewnętrzny i wewnętrzny),
- doradca finansowy, inwestycyjny i podatkowy,
- dyrektor finansowy.

Tajemnica zawodowa:
- Biegły rewident zobowiązany jest do dochowania tajemnicy o informacjach i dokumentach, które związane są z wykonywaniem jego zawodu. Obowiązek taki nie jest ograniczony w czasie.
- Biegły rewident może być zwolniony z dochowania tajemnicy zawodowej w sytuacji, gdy istnieje przewidziany prawem obowiązek ujawnienia informacji lub przekazywania dokumentów w przypadkach, które zostały określone w ustawie, bądź innych odrębnych przepisach.

Przestrzeganie tajemnicy zawodowej obowiązuje także inne osoby, którym informacje objęte tajemnicą zostały udostępnione.