Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Gdzie można składać PIT-11 za pracownika ?

Formularz PIT-11 wskazuje w jakiej wysokości pracodawca wyliczył i odprowadził zaliczki na podatek dochodowy za pracowników. 

Wniosek PIT-11 pracodawca ma obowiązek złożyć do:
  • deklaracja-PITwłaściwego Urzędu Skarbowego,
  • pracownika, który osiągnął dochód na podstawie umowy: o pracę, zlecenie lub o dzieło.
Wniosek taki powinien trafić do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, który jest zgodny z miejscem zamieszkania podatnika. Pracodawca powinien też zrobić sobie kopię zapasową oraz zachować ją dla siebie na okres pięciu lat.

Od stycznia 2015 roku podatnik ma obowiązek wysłać formularz PIT-11 drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego (w przypadku, jeżeli są one sporządzane dla więcej niż 5 podatników).

  Co w sytuacji, gdy pracodawca złożył wniosek w niewłaściwym oddziale Urzędu? 
Jeżeli wpisał poprawne dane podatnika, to nie ma się czym martwić, ponieważ Urząd Skarbowy sam przekaże druki do odpowiedniego oddziału. Natomiast jeżeli, adres jest źle wpisany, konieczna będzie korekta rozliczenia PIT-11. Należy wtedy skorygować informacje i sporządzić specjalne pismo. takie dokumenty trzeba złożyć ponownie w odpowiednim oddziale US.