Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?

Wybór biura rachunkowego nie jest prostą decyzją. Należy w takiej sytuacji przemyśleć kilka ważnych czynników, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. W końcu od tego zależy, kto będzie zajmował się finansami w naszej firmie. 
Gdy wybierzemy nieodpowiednie biuro, możemy się spotkać z nieprzyjemnościami, które są związane z błędami w dokumentach. 

Aby dobrze wybrać biuro rachunkowe, zwróć uwagę na: 
  • Certyfikat od Ministra Finansów - każde biuro ma obowiązek posiadać taki dokument. Jest to ważne, ponieważ masz wtedy pewność, że działa na legalnych zasadach. 
  • Ubezpieczenie OC - również jest obowiązkowe, lecz dobrze wiedzieć na jaką kwotę. Im wyższa tym lepiej. Ubezpieczenie, może stanowić rodzaj zabezpieczenia przez niechcianymi błędami. 
  • Zakres usług - obecnie dużo biur rachunkowych posiada w swojej ofercie nie tylko zajmowanie się księgowością firmy, ale także proponuje działania z zakresu między innymi kadr i płac, doradztwa podatkowego, finansowego czy prawnego. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ może okazać się bardzo korzystne, gdy będziemy potrzebowali np. pomocy prawnej.
  • Doświadczenie - jest to kolejna cecha, którą można się kierować. Długoletni staż, może wzbudzać zaufanie klientów.  
  • Warunki współpracy - warto jest przeprowadzić wywiad wstępny zanim zdecydujemy się na współpracę. Dobrze jest wiedzieć o drodze komunikacji z księgowymi, o pomocy jaką mogą świadczyć, dostępności pracowników, itp.. 
  • Cena - jest to oczywiście jedno z ważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze biura rachunkowego. Należy porównać ceny innych firm, sprawdzić zakres usług i dopiero wtedy zdecydować. Dobrze jest sprawdzić, w jaki sposób zostaną naliczone opłaty, czy jest to stała płaca, czy być może liczona od ilości dokumentów.