Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

PIT-37 za dochody osiągnięte w 2014 roku

PIT-37 jest to zeznanie podatkowe o wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w roku podatkowym. Należy go składać do 30 kwietnia każdego roku. Do tej pory wyglądało to tak, że wypełniony wniosek trzeba było zanieść do urzędu skarbowego osobiście, pocztą lub online. 2015 rok przyniesie wiele zmian, między innymi takich, że to urzędnicy będą wypełniać za nas PIT


zeznanie-podatkoweDeklarację podatkową będzie wypełniał za nas urzędnik, a w nasze ręce trafi już gotowy dokument.

Dodatkowo każdy z nas będzie mógł sprawdzić swój PIT na platformie internetowej poprzez indywidualny dostęp do konta. Wtedy będzie można także nanieść ewentualne korekty.

Dokumenty zostaną wypełnione na podstawie informacji o dochodach podatników. Wszystkie muszą zostać przesłane wyłącznie drogą elektroniczną. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość przesłania zbiorczej informacji o dochodach kilku podatników.


Jeżeli jednak podatnikowi składającemu PIT-37 przysługują ulgi podatkowe, to musi on sam wprowadzić takie informacje do systemu. Może także zadecydować o rozliczaniu z małżonkiem i przekazaniu 1% podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego.