Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Koniec z wypełnianiem PIT – ów. Od przyszłego roku zrobi to za nas fiskus!

Od 2015 roku sami nie będziemy musieli wypełniać PIT – ów. Zrobi to za nas Urząd Skarbowy. Niedawno rząd przyjął nowelizację ustaw o PIT.  

podatki-PIT

A jak to będzie wyglądać? 

Aby rozliczyć się z fiskusem wystarczy mieć dostęp do internetu. Każdy z podatników będzie miał własne konto na portalu skarbówki. Po zalogowaniu się na nie otrzyma wstępnie wypełniony PIT-37. Wystarczy, że go sprawdzi i naciśnie „wyślij”, a zaraz Urząd Skarbowy otrzyma jego PIT. Jeśli będą konieczne, to można dokonywać także poprawek. Np. jeśli zdecydujemy się oddać 1% podatku, czy rozliczyć się z małżonkiem lub coś będzie nie tak.  

Kto się tak rozliczy? 

Od 2015 roku z tego sposobu skorzystać będą mogły osoby rozliczające PIT-37, czyli emeryci, renciści, zleceniobiorcy czy pracownicy. Natomiast od 2016 roku taką możliwość będą mieli także podatnicy rozliczający PIT-36 i PIT-38.