Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Koniec z papierowymi fakturami. Nadchodzą e – faktury!

Żyjemy w XXI wieku, gdzie internet jest wszechobecny w życiu każdego człowieka. Wolimy zrobić zakupy przez internet niż iść do sklepu, rachunki też już mało płaci na poczcie. Dlaczego zatem nie mielibyśmy dostawać i wysyłać faktur w formie elektronicznej?  

elektroniczna-fakturaOd 2014 roku zmieniły się przepisy i teraz można już posługiwać się e – fakturami. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby otrzymać, wysłać, czy zapłacić fakturę. Wszystko możemy załatwić przez internet, siedząc w domu przy biurku. Dzięki e – fakturom księgowe mają znacznie ułatwione zadanie. Nie muszą już wszystkiego robić same i nie będą już tonęły w stertach papierów. Wszystko będzie zapisane w formie elektronicznej i przechowywane w komputerach.  

Elektroniczna faktura niczym w swojej treści nie będzie się różniła od tej wypełnionej i wysłanej w sposób tradycyjny. Zawierać musi te same elementy i musi wyglądać tak samo. Ale, aby zwykła faktura mogła zostać uznana za elektroniczną musi być wystawiona i otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Jego wybór należy do podatnika. Może to być wiadomość e – mail z załącznikiem faktury np. w PDF, DOC, czy CSV.  

E - faktura utworzona zostaje w formacie elektronicznym przy użyciu programów księgowych lub edytorów tekstu. Następnie jest wysyłana i dochodzi do odbiorcy np. w postaci wiadomości. Taki sposób wystawiania faktur jest o wiele prostszy, szybszy i wygodniejszy, dlatego warto z niego korzystać.