Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Formy opodatkowania działalności - skala podatkowa

opodatkowanieWedług skali podatkowej może rozliczać się każdy, kto osiąga dochód z działalności gospodarczej. Zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Podstawą odliczenia podatku, przy tej formie opodatkowania jest dochód, który ustala się na podstawie prowadzonej księgi przychodów i rozchodów, albo ksiąg rachunkowych. Zależnie od tego dochodu podatek wynosi 18% albo 32%.  


Podstawa obliczenia podatku w złotych
Podatek wynosi
ponad
do
85528
18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr
85528


14 839 zł 02 gr plus 32% nadwyżki ponad 85 528 złPodstawową zaletą tej formy opodatkowania jest to, że możemy obniżyć przychody o koszty uzyskania tegoż przychodu, a następnie od obliczonego w ten sposób dochodu odliczać podatek. Rozliczając się w formie skali podatkowej mamy także możliwość korzystania z odliczeń od podatku, a także rozliczania się z wraz ze swoim małżonkiem.